Resultater fra Div Utstillinger

Her får medlemmene,underklubber og NDK utstillingsleder sende inn resultater til web ansvarlig Linn Maage : web-ansvarlig@dobermannklubben.no , så skal vi legge dem ut så snart vi kan.



28.09.15

Resultater NDK Vinner 2015

Norwegian Dobermann Winner 2015 

Judges: 
Trond Are Karlsen,  (Norway)  males
Attilio Polifrone,  (Italy)  puppies and females

 

Baby males 4 - 5 Months
VP1  Hookfang - Best Baby and 2best puppy male


Puppy males 6 - 9 Months
VP1BOS puppy -    Dobergaarden Forever Tomtom    (Arthur Vom Markischen Leo x Malena Di Altobello)
VP2   Que Terret Devilish Dictator    (Tahi-Reme Max x Qui Terret Attraction)
VP3   Swejen’s Alekna    (Smart Wood Hills Respect Reebok x Alita Von Morosso)
VP4   Que Terret Dominant Son Of A B   (Thai-Reme Max x Qui Terret Attraction)

Baby females 4 – 5 Months
VP1 Baby-Nightmare – Best baby and 2best puppy female

Puppy females 6 -9 Months
VP1 BOB puppy -  Dobergaarden Forever Tara    (Arthur Vom Markischen Leo x Malena Di Altobello)
VP2 -   Que Terret Devils Advocate    (Thai-Reme Max x Qui Terret Attraction)
VP -3   Amore Mio Sav San    (Oksamit De Grande Vinko x Markiza Sav Samis)
VP4 -   Sant Kreal Prelest    (Sant Kreal Zeus x Sant Kreal Jaantje)
Jolly Of Vojvodina Gladiator   (Pride Of Russia Armady x Erodoberik Hera)
Isabella Isadora Od Telepa   (Captein Cook Od Telepa x Sweet Grace Kelly M7 Fehervari)
Swejen`s Abeba  ( Smart Wood Hills Respect Reebok x Alita Von Morosso)
Swejen`s Arron   (Smart Wood Hills Respect Reebok x Alita Von Morosso)


Junior males
Ex1 Cq 4BM and BOB Junior -  Kriegerhof Maharajah  (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin x Kriegerhof Viva L’amore)
Ex2 -   Dobergaarden Forever Supreme Rocky   (Pride Of Russia Sidor x Dobergarden Forever Cika)
Ex3 -   Brown Chief Bakki   (FranVom Harten Kern x Brown Chief Ayden)
Ex4 -   Kotovsky Iz Zoosfery   (Santiago Iz Zoosfery x Shtuchka Esche Ta Is Zoosfery)
Absent Que Terret Chewbacca   (Secret Dreams Of Sirius x Sirius Of Noziro)
Absent Los Hursers Carzan   Famous Fidel De Perlanera x Brown Chief Amaya)

 

Intermedia class males
Ex1 Cq and BOB Intermedia - Dobergaarden Forever Poseidon  ((Toscano Del Diamante  x Dobergaarden Forever Aicha)
Ex2 Cq -   Modalita Orientali Vincitor   (Mythos Del Riobianco x Modus Ost Leonida)
Ex3 -  Executive Eran Jahrestal   ((Toscano Del Diamante Nero x Cindy Crawford Jahrestal)
Ex4 -  Leletton Lexus  

 

Open Class males
Ex1 Cq Res.cac and BM2 - Troy Del Nasi   (Jork Del Nasi x Otrada For Del Nasi De Grande Vinko)
Ex2 Cq -   Dobergaarden Forever Lord Maximo   (Maxim De Altobello x Dobergaarden Foever Aicha)
Ex3 Cq -  Kriegerhof Jâgermeister   (Smart Wood Hills Digester Gold x Kriegerhof Rihanna)
Ex4 Cq -  Legrant Land Faust Forbes   (Hummer Hoch Legrants x Legrant Land Dakota Dorman)
Ex - King Style Dangerous Beauty   (Aqvilon Dorian Den Dias x Astarta Arwen Dangerous Beauty)
Ex - Que Terret Boogeyman   (Aragon V Nobel Line x For Kai Von Wolf Stamm)  
Ex - Ak-Yar Versailles   (Ak-Yar Roden x Ak-Yar Shardone)
Ex - Yaroslav Mudryj De Grande Vinko   (Orto Y Plata De Grande Vinko x Odisseya De Grande Vinko)
Vg - Frohe Garde Ataman  
Vg - Dobermundes El Emblazon   (Ulisse Delle Querce Nere x Bentli Iz Doma Domeni)
0 - SantKreal Jacob   (Pride Of Russia Sidor x Sant Kreal Citadel)
0 - Szeiroiz Pele   (Idane Al Tobello x Tiger Von Karpaid)

 

Working class males

Ex1 Cq 3BM and BOS working - Smart Wood Hills Kaiser Konstantin   (Ale’alamos Del Citone x Smart Wood Hills Roma Raviol)
Ex2 Cq  Pride Of Russia Angel     (Urbano Del Diamante Nero x Pride Of Russia Cassandra)
Ex3 -  Yaroslav Mudryj De Grande Vinko    (Orto Y Plata De Grande Vinko x Odisseya De Grande Vinko)

Ex1 Cq 3BM and BOS working - Smart Wood Hills Kaiser Konstantin   (Ale’alamos Del Citone x Smart Wood Hills Roma Raviol)
Ex2 Cq  Pride Of Russia Angel     (Urbano Del Diamante Nero x Pride Of Russia Cassandra)
Ex3 -  Yaroslav Mudryj De Grande Vinko    (Orto Y Plata De Grande Vinko x Odisseya De Grande Vinko)

 

Champion class males
Ex1 Cq Bm CAC new Norwegian champion and BOB – Santiago Iz Zoosfery   (Maxim De Altobello x Tais Afinskaya Iz Zoosfery
Ex2 Cq -  Pride Of Russia Hermes    (Urbano Del Diamante Nero x Pride Of Russia Hexa)
Ex3 -  Tira Vento (fci) Rolls Royce    (Oscar Z Padoku x Tira Vento)
Ex4 -  Guntur Von Dockermann    (Ale Alamos Del Citone x Dush Squash V Dockermann)
VG -  Maurinho Elite House     (Oksamit De Grande Vinko x Ivette Ivy Elite House)
Absent - Pride Of RussiaTaras    (Pride Of Russia Sidor x Teraline Impreza)
Absent – Legrant Land Faust Forbes   Hummer Hoch Legrants x Legrant Land Dakota Dorman)

Veteran class males
Ex1 and BOS veteran – Tamlands Valentino Garvani    (Fedor Del Nasi x Aritaur Hermione)
Ex2 –  Queenstone Betelges    (F’hiram-Abif Royal-Bell x Greta Betelges)

 

 

Junior class females
Ex1 Cq Bb4 and BOS Junior - Fortuna Von Hohenzollern   (Oksamit De Grande Vinko x Armani Von Hohernzollern)
Ex2 -  Kriegerhof Mi Amore     (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin x Kriegerhof Viva L’amore)
Ex3 -  Dobergaarden Forever Scarlett    (Pride Of Russia Sidor x Dobergaarden Forever Cika)
Ex4 -  Brown Chief Bakiya    ( Franco Von Kern x Brown Chief Ayden)
VG -  Naelle Of Loximaxx    (Oksamit De Grande Vinko x Ken-Ti’s Lota)
VG -  Dobergaarden Forever Sherry Star    (Pride Of Russia Sidor x Dobergaarden Forever Cika)
VG -  Tira Vento Whisky   (Oskar Z Padoku x Tira Vento Finlandia)
VG -  Teraline Orleit    (Teraline Heartland x Pride Of Russia Revolution)
VG -  Dobergaarden Forever Rainbow Kenzi    (Pride Of Russia Saphron x Dobergaarden Forever Caya Carisma)
VG -  Michele Mercier Iz Zoosfery    (Blackjack Bluffer Von Jahrestal x Sevilia Iz Zoosfery)
Vg -  Dobergarden Forever Shining Sissi   (Pride Of Russia Sidor x Dobergaarden Forever Cika)
G -  Bambina De Altobello   (Blackjack Bluffer Von Jahrestahl)
G -  Dobergaarden Forever Robin    (Pride Of Russia Saphron x Dobergaarden Forever Caya Carisma)
Absent - Los Hushers Chica   (Famous Fidel De Perlanera x Brown Chief Amaya)
Absent – Faris Oksavia From F. Meridian   (Oksamit De Grand Vinko x C’victoria Donsafrom F. Meridian)
Absent – Kalinka-Malinka De Grande Vinko   (Oksamit De Grande Vinko x Alastriona De Grande Vinko)

 

Intermedia class females
Ex1 Cq and BOS intermedia - Gisha Vom Klingbach   (Orson Von Nemesis x Banja Vom Nibelungenring)
Ex2 -  Kriegerhof Lazy Black Jax   (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin x Kriegerhof Genova)
Ex3 -  Blazing Expressions Cover Girl   (Akandor Vom Schloss Tenneberg x Way Out West Blazing Expressions)
Ex4 -   A’donikons Eyva   (Teraline Heartland x A’donikons Gospozha Udacha)
Ex -  Dobergaarden Forever Quicha   (Dobergaarden Forever Athos x Grusholm Nova) 
Ex -  Pride of Russia Aristokratia   (Sant Kreal Zeus x Pride Of Russia Barbarossa)
Vg -  Sant Kreal Kalista   (Desert Storm Di Baia Nera x Sant Kreal Jaantje)
Vg -  Asiak For Leib Solond   (Ulysses Del Tibur x Donna Rubia Del Citone)

 

Open class females
Ex1 Cq Res cac and 3BB - Kriegerhof Genova   (Kriegerhof Antheus x Kriegerhof Rhianna)
Ex2 -  Nemi - Nevada V Liinika Stamm   (Kriegerhof Antheus x Aysablues Artic Air V Liinika Stamm)
Ex3 -  Efkeria’s Ivana Trump   (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin x Smart Wood Hills Elisha)
Ex4 -  Sweettingeling
G -  Paradigma’s Dakota De Guardianes   Ol   (Dobe Ranch Demetrio x July Nimburg’s)

 

Working class females
Ex1 Cq BOB working and BOS - Imidz Lady Eleanor   (Oksamit De Grande Vinko x Imidz Bella Bellada Dalores)
Ex2 -  CasaDi Fera Asteria   (Ale’alamos Del Citone x Ferrona Iz Velikogo Knyazhestva)
Ex3 -  Pride Of Russia Revolution   (Teraline Midgard x Sergius-Aleksandrija Magia Mannon)

 

Champion class females
Ex1 Cq CAC 2Bb new Norwegian Champion   - Deanna Durbin Iz Zoosfery    (Ale’alamos Del Citone x Eva Lotta Iz Zoosfery)
Ex2  - Legrant Land Farra Farah   ( Hummer Hoch Legrants x Legrant Land Dakota Dorman)
Ex3 -   Way Out West Blazing Expression   (Zylan Zais Del Citone x Savannah Come As You Are)
Ex4 -   Que-Terret Attraction   (Oksamit De Grande Vinko x For Kai Von Wolf Stamm)
Ex -   Ken-Ti’s Lota   (Paco Daker x Ken-Ti’s Bekka)
Ex -   Dobergaarden Forever Kalina   (Dobergaarden Forever Athos x Tinker Bell Di Altobello)
Ex -   Imidz Lady Emanuele   (Oksamit De Grande Vinko x Imidz Bella Ballada Dalores)
Ex -   Pride Of Russia Kalina   (Punsh Iz Doma Domeni x Pride Of Russia One More)
Ex -  Sevilia Iz Zoosfery   (Maxim Di Altobello x Tais Afinskaya Iz Zoosfery)
Ex -  Nita-Nikita V Liinka Stamm   (Kriegerhof Antheus x Aysablues Artic Air V Liinka Stamm)
Ex -   Modus Ost Marsa   (Modus Ost Wild West x Modus Ost Torpeda)
Ex -  Casa Di Fera Bagheera   (Zedor Del Nasi x Elegant Line Sorbonna)
Ex -  Alyssa Espada By Deahills   (Maxim Di Altobello x Tamlands Dea Francesca)
Ex -  Kriegerhof Camilla   (Kriegerhof Antheus x Smart Wood Hills Roma Raviol)
Vg -  Tania De Akido San   (Trotyl De Black Shadow x Amely De Akido San)

 

Weteran class females
Ex1 BOB Veteran - Gravin Gina V Kamaika   (Diabora Mundo Eltoro x Sheyla Di Volley Daro)





08.01.15

Årets mestvinnende Dobermann på utstilling 2014  
(med forbehold om feil)

1. Ch Imidz Lady Eleanor - 7 tellende utstillinger 133p
2. Ch Jesse James V. Nobel Line - 7 tellende 127p
3. Ch Hollywood Hills V. Nobel Line - 7 tellende 114p
4. Qui Terret Black Mamba V. Nobel Line - 5 tellende 74p
5. Ch Alyssa Espada By Deahills - 4 tellende 63p
6. Ch Qui Terret Attraction - 3 tellende 57p
7. Ch Esbelto`s All Over Serengetti - 3 tellende 54p

Årets Oppdretter på utstilling:

1. V. Nobel Line
2. Qui Terret
3. Deahills

Årets Avls hannhund ut ifra avkom fra utstillingene i Norge 2014: 

1. Oksamit De Grande Vinko
2. Kriegerhof Antheus
3. Aragon V. Nobel Line  



11.08.14

16.08.13


16.07.13


16.12.12
Resultater Svensk Vinner 2012:
Best male class:
1.Diragos Il Divo BOS SV-12
2.Hollywood Hills V. Nobel Line
3.Mezzrow's Mythos CAC
4.Kriegerhof Extempore Eliot

Best female class:
1. Thea Tony CAC BOB SV-12
2. Gaby V. Nobel Line
3. Kriegerhof Viva L'amore
4. For Kai Von Wolf Stamm RCAC

SJV-12 Hollywood Hills V. Nobel Line
SJV-12 Kriegerhof Himalaya


Swedish veteran winner-12 Kriegerhof Princess Paris
Breeders class: 1.Kennel Kriegerhof

25.10.12
Resultater fra Dogs4All 2012 Klikk her


10.07.12
NORSK DOBERMANN KLUB, Jubileumsutstillingen 2012

Beste hannhundklasse:

1.Secret Dreams of Sirius Amani CAC NDKV-12 BOB

2.Kriegerhof Antheus

3.Kriegerhof Duc Devil RCAC

4.Leo Balder Von Silverkrohn

Beste tispeklasse:

1.Kriegerhof Viva L'AMore CAC NDKV-12 BOS

2.Kriegerhof Duchesse d'Ebony RCAC

3.Halloween-Hachilah v Alpha Nordic

4.Kriegerhof Genova NDKJV-12

BIR valp Hollywood Hills V. Nobel Line

28.04.12
Norsk Dobermann klub  link til resultater BIR og BIM  April Utstillingen
 
11.05.12
Link til alle resultater fra  Eropasieger-2012